Metamask Hesabı Nasıl Açılır ?

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere Kripto dünyasında Metamask cüzdanı nasıl açılır ? Ücretli mi bunlardan bahsediceğim.

Metamask

Metamask kesinlikle ücretsiz bir kripto cüzdanıdır. Cüzdanımızı oluştururken herhangi bir ücret almıyor ve kurulumu çok basit! Ama dikkat etmemiz bir konu var,cüzdanımızı oluştururken aşşağıdaki örnek görseldeki gibi bize vermiş olduğu ”anahtar kelimeleri” kesinlikle kaybetmiyoruz.Bilgisayarımız da not defterine ve fiziksel olarak ta deftere yazmakta faydar var.

Haydi cüzdanımızı oluşturmaya başlıyalım! Öncelikle tarayıcımızı açıyoruz ve arama kutucuğuna Metamask yazıyoruz aşşağıdaki gibi url’de metamask.io sitesinde olduğumuzdan emin olalım,reklam veya bot sitelerine girmemeye dikkat edelim. Siteye direkt gitmek isterseniz https://metamask.io buradan gidebilirsiniz.

Metamask

Sitemize girdikten sonra bizi böyle bir sayfa karşılıyor, kırmızı kutucukta yer alan Download kısmına tıklıyor hangi tarayıcıyı kullanıyorsak eğer o tarayıcıya eklenti olarak indiriyoruz.(NOT)

Sitenin alt kısmında Chrome,Firefox,Brave,Edge,Opera gibi tarayıcılar için seçeneklerde var.

Metamask

Ben burada Opera tarayıcısını kullanıyorum ve download dediğim zaman beni eklenti sayfasına yönlendiriyor ve Eklentiyi ekle seçeneği karşıma çıkıyor ve bunu seçiyoruz.Çok kısa sürede indiriyor ve eklentiler sekmesine cüzdanımız geliyor.

Metamask

Eklentiyi ekle seçeneğini seçtikten sonra kırmızı kutucuklar içinde seçilmiş olan seçeneklere göz atalım:

Metamask
  1. Seçeneğimizde yeni bir Cüzdan oluşturuyoruz. 2. seçeneğimizde ise önceden bir cüzdanımız var ise eski şifre ve anahtar kelimeleri girerek hesabımıza geri giriyoryuz. 3. kutucukta ise Metamask’ın eklentisinin olduğu sekmeyi görüyoruz, cüzdanımızı tarayıcı açtıktan sonra oradaki eklentiye tıklayarak cüzdanımıza ulaşıyoruz.
Metamask
Şimdi ise bizden giriş yaparken bir paralo istiyor bunu mümkün olduğunca güçlü bir şifre kullanalmaya dikkat edelim ve kesinlikle unutmamak için not defteri tarzı uygulamalara kaydedelim.
Metamask
Burada ise parolamızı oluşturduktan sonra kısa bir video karşımıza çıkıyor cüzdanımızın güvenliği ile ilgili tüyo veriyor uygulama bize. Bu kısa videoyu’da izleyebilirsiniz.
Metamask

Burada ise kırmızı kutucukla seçilmiş olan yerde cüzdanımıza ait olan gizli anahtar kelimeler mevcut.Bu anahtar kelimeleri kesinlikle kaybetmiyoruz! Bu anahtar kelimeler cüzdanımızın güvenliği için çok önemli bir yere sahip.Başka bir bilgisayar’da veya uygulamasını kullanmak istediğimiz de bu anahtar kelimeleri bize soracak,o yüzden kesinlikle bu kelimeleri kaybetmiyoruz.Tıkladıktan sonra bize özel olan 12 tane anahtar kelime vericek bunları kaydettikten sonraki seçeneğe tıklıyoruz,Burada bize kaydetmiş olduğumuz anahtar kelimeleri sırasıyla tek tek seçmemizi istiyor.

Metamask
Anahtar kelimeleri bir seferliğine girmemiz yeterli olacaktır.Bir daha sormaz eğerki başka bir bilgisayar veya mobil uygulamasını kullanmazsanız.Karşınıza böyle bir sayfa çıkacak anahtar kelimeleri girdiğimiz zaman ve işte bu kadar! Matemask cüzdanımızı oluşturduk.
Metamask
Burda da cüzdanımızı görüyoruz. Buradan sonraki işlemler kendi seçiminize kalmış.Kesinlikle başkalarının sözleriyle yatırım yapmayın,YTD.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir